پایتخت 5

سریال پایتخت 5 به کارگردانی سیروس مقدم و تهیه کنندگی همسر الهام غفوری تولید خود را از اردیبهشت ماه 96 آغاز کرده است و این روزها آخرین مراحل فیلمبرداری خود را سپری می کند تا برای پخش آماده گردد.

زمان پخش پایتخت 5

این سریال در 15 قسمت 40 دقیقه ای نوروز 97 از شبکه یک سیما پخش خواهد گردید.

بازیگران پایتخت 5

اسامی بازیگران به همراه نقش

محسن تنابنده در نقش نقی معمولی/ ریما رامین فر در نقش هما / احمد مهرانفر در نقش ارسطو عامل /  هومن حاج عبداللهی در نقش رحمت / علیرضا خمسه در نقش بابا پنجعلی / سارا  و نیکا فرقانی  / هدایت هاشمی در نقش اوس موسی / بهرام افشاری / مصطفی و مجتبی بلال حبشی در نقش رحمان و رحیم / سلمان خطی و …

موضوع و داستان پایتخت 5

طبق گفته های کارگردان قرار است که خانواده‌‌ معمولی به دلایل منطقی مجبور می‌شوند سر از یک کشور خارجی مانند یونان در بیاورند و آنجا با ماجراهایی گره می‌خورند که همبستگی خانواده، عشق و علاقه آنها به همدیگر، اهمیت وطن و دور هم بودن را بیشتر از گذشته درک می‌کنند.

وی در خصوص سبک روایت فیلمنامه میگوید:  فعلاً نمی شود فیلمنامه را لو داد، اما به طور کلی می شود گفت که قصه فضایی جدید و شیرین دارد، چندین سفر به خارج از کشور و، شمال و جنوب ایران باید انجام شود و کلا سریال در فصل جدید بسیار پر لوکیشن است.

وی در پایان گفت : موضوعاتی  ویژه و خاص در قصه فصل پنجم طرح می گردد که امیدوارم این تلاش مشترک با حمایت مدیران سازمان صدا و سیما  پایه گذار اثری آبرومند و قوی تر از پایتخت های قبل برای مخاطبان شریف ایرانی باشد.

فضایی متفاوت و داستانی متفاوت را در سری پنجم پایتخت می بینید

الهام غفوری تهیه کننده کار گفته است که فصل پنجم سریال در فضایی جدید و با سبک و سیاقی دیگر نسبت به آنچه تا به حال دیده اید ساخته می شود و به طور قطع این مساله کار تولید را سخت و طاقت فرسا خواهد کرد.

وی افزود: «پایتخت 5» چه به لحاظ داستان و چه به لحاظ ابعاد مختلف شخصیت ها و نوع قصه گویی نیازمند ساخت دکور، انتخاب مکان های ویژه و… داشت و این مساله کار ما را در اجرا سخت تر از قبل کرده است .من و تیم فعال در این پروژه سنگین امیدوار هستیم توقع چند ساله مردم از سریال پایتخت که هر ساله کار ما را سخت تر کرده است امسال نیز برآورده شود.

یکی از این اتفاقات حضور داعش در این سریال می باشد که گروه برای تصویرداری این سکانس نیز به ترکیه سفغر کرده اند.

پشت صحنه ضبط سکانسهای مربوط به حضور داعش

فیلم پایتخت 5

بهرام افشاری در پایتخت 5

بهرام افشاری بازیگر جدید سریال پایتخت 5

هومن حاج عبداللهی بازیگر نقش رحمت

تیپ هومن حاج عبداللهی بازیگر نقش رحمت در پایتخت5

مجتبی و مصطفی بلال حبشی برادران دوقلو سریال پایتخت

مجتبی و مصطفی بلال حبشی برادران دوقلو سریال پایتخت

احمد مهرانفر بازیگر نقش ارسطو

احمد مهرانفر بازیگر نقش ارسطو

عکسهای پشت صحنه پایتخت 5

عکسهای سریال پایتخت 5

پایتخت 5

پشت صحنه سریال پایتخت 5

پایتخت ۵

پشت صحنه پایتخت 5

پشت صحنه پایتخت پنج

عکسهایی از پشت صحنه سری پنجم سریال پایتخت

بازیگران پایتخت 5

محل و کشور فیلمبرداری پایتخت پنج

ضبط صحنه های خارج از کشور سریال پایتخت ۵ در شهر گیرنه کشور قبرس آغاز شده و سایر بخش ها نیز در تهران، کیش، شهرک سینمایی دفاع مقدس، شهر پرند و شهرهای شمال کشور  و همچنین کشور ترکیه ضبط خواهد شد.

عوامل سریال پایتخت

تهیه کننده: الهام غفوری، کارگردان: سیروس مقدم، طراح و سرپرست نویسندگان: محسن تنابنده، خشایار الوند، نویسنده: امیر حسین قاسمی، مدیر تولید: محمود اتحادی، مدیر تصویربرداری: فرشاد گل سفیدی، گروه تصویر: وحید ملک محمدی، شمس الدین رئیس وند، حسین آردهی، رضا احمدی، حسین ارقبایی، عکاس: محمد فوقانی.

مدیر چهره پردازی: مجید اسکندری، مجریان گریم: مرتضی کهزادی، محبوبه تاتلاری، ایمان خیراندیش، سروش عباسی، مدیر برنامه ریزی: فهیمه کمالی، دستیار اول کارگردان: مصطفی تنابنده، منشی صحنه: آسیه معصوم زاده، دستیار کارگردان: میلاد منصوری

دستیار برنامه ریز: امیر سلیم خانی، طراح صحنه و لباس: آرزو غفوری، گروه لباس: نسیم غضنفرزاده، ساهره جوانمرد، گروه صحنه: جواد فاضلی، احمد عبدالهی، ‌محمد مرادی، مشاور هنری: عباس بلوندی، مدیر صدابرداری: امیر پرتوزاده، مشاور رسانه ای: مجتبی احمدی، گروه صدابرداری: پرویز جلیلی، علی میرزاده، دستیار تهیه: محمدرضا آهی، بدلکار: امیرحسین خنجری.